ВООЗ схвалила першу вакцину від малярії для дітей

Фото з відкритих джерел

Організація рекомендувала застосовувати її в країнах Африки та інших регіонах з високим ступенем передачі інфекції

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила першу вакцину для дітей проти малярії. Організація рекомендувала застосовувати її в країнах Африки та інших регіонах з високим ступенем передачі інфекції. Про це повідомляється у прес-реліі ВООЗ.

Повідомляється, що створена компанією GlaxoSmithKline вакцина проти малярії RTS, S / AS01 (RTS, S) пробуджує імунітет дитини боротися з Plasmodium falciparum, найбільш смертоносним з п'яти патогенів інфекції і найбільш поширеним на Африканському континенті.

"Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей - це прорив у науці, дитячому здоров'ї та боротьбі з малярією", - наголосив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

Зазначається, що рекомендація ВООЗ заснована на результатах досліджень в Гані, Кенії та Малаві. Вакцина повинна вводитися за схемою з 4 доз дітям у віці від 5 місяців для зниження ризику захворювання і важкої форми його протікання.

Новини за темою: Через зміну клімату українцям може загрожувати поширення малярії

Як відомо, малярія - одне найбільш смертоносних інфекційних захворювань. Щорічно від нього гине 500 тисяч осіб, майже всі з них в країнах Африки на південь від Сахари - серед них 260 тисяч дітей у віці до 5 років.

Нагадаємо, у Харкові у 42-річної місцевої жительки, яка повернулася з Нігерії, підтвердили зараження тропічною малярією. Зазначається, що під час закордонної подорожі жінка малярією не хворіла, однак вона відзначала укуси комарів. При цьому індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду і під час перебування в Нігерії вона не проводила.