ВООЗ опублікувала перший офіційний опис постковідного синдрому

Фото з відкритих джерел

Організація наголошує, що вивчатиме цей синдром в міру надходження нових даних

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала перше офіційне визначення постковідного синдрому (long covid), від якого страждає до 20% людей, які перехворіли на COVID-19. Про це повідомляє УНІАН.

Опис було представлений спеціальною робочою групою медиків та експертів ВООЗ і сторонніх навчальних закладів, таких як Університет Ліверпуля. Вони опитали кілька сотень пацієнтів у різних країнах світу та проаналізували їхній стан.

Новини за темою: Після одужання від коронавірусу наступає "постковідний" синдром: Лікарі дали поради

"Постковідний стан зустрічається у пацієнтів, які перенесли інфекцію SARSCoV-2. Симптоми цього стану зазвичай тримаються близько трьох місяців з початку захворювання COVID-19 і не можуть бути пояснені іншими діагнозами. Загальні ознаки такого стану полягають в підвищеній стомлюваності, нестачі дихання, когнітивному розладі і деяких інших симптомах, які також впливають на повсякденне функціонування. Симптоми можуть бути вперше виявлені після первинного відновлення безпосередньо після хвороби COVID-19 або з'явитися з початком захворювання. Вони можуть змінюватися - послаблюватися або загострюватися - час від часу", - йдеться в описі.

Новини за темою: В Україні почастішали випадки "постковідного синдрому", - МОЗ

Організація зазначає, що визначення постковідного синдрому допоможе краще його діагностувати, відокремлюючи від інших хвороб і нездужань, і, як наслідок, швидше починати його лікування. Також ВООЗ підкреслює, що робота з вивчення цього синдрому триватиме мірою надходження нових даних.

Раніше американські вчені з клініки Мейо провели когортне дослідження за участю пацієнтів із постковідним синдромом і заявили, що він потребує окремого лікування