ВООЗ: Через брак вакцин пандемія COVID-19 триватиме і в 2022 році

За словами представника ВООЗ, пандемія може тривати на рік довше, ніж їй слід було б

БелТА

Радник глави Всесвітньої організації охорони здоров'я Брюс Айлвард заявив, що пандемія коронавірусу може тривати протягом значної частини 2022 року, оскільки бідні країни світу не отримують достатньої кількості вакцин. Про це повідомляє BBC.

За словами представника ВООЗ, розвинені держави не виконують свої зобов'язання за програмою надання препаратів бідним регіонам. Якщо в більшості країн світу вакциновано близько 40% жителів або більше, то в Африці імунізацію пройшли тільки 5% населення. При цьому, згідно з підрахунками благодійних організацій, тільки одна з семи доз вакцини, обіцяних найбіднішим жителям планети, дійсно досягає мети.

"Можу вам точно сказати, що ми не справляємося. Нам потрібно дійсно прискоритися, а в іншому випадку знаєте, що станеться? Ця пандемія триватиме на рік довше, ніж їй слід було б", - сказав Айлвард.

Зазначається, що глобальна ініціатива Covax планувала до кінця року виділити 2 млрд доз препарату, проте поки вона змогла відправити тільки 371 млн доз.

Новини за темою: ВООЗ постачатиме у бідні країни таблетки від коронавірусу

Нагадаємо, нещодавно очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус закликав багаті країни призупинити бустерну вакцинацію населення. Глава ВООЗ наголосив, що світ повинен прийти до тями.

Раніше у ВООЗ заявляли, що світ може вийти з пандемії COVID-19 у наступному році. Водночас у ВООЗ зазначили, що коронавірус повністю не зникне і нам доведеться з ним якось уживатися.