Візит Варфоломія в Україну спровокує протистояння на релігійному ґрунті, - управсправами УПЦ митрополит Антоній

Митрополит Антоній (Паканич) Центр інформації УПЦ
Візит Патріарха Варфоломія до Києва не тільки не доцільний, а й небезпечний, оскільки може спровокувати хвилю рейдерських захоплень храмів Української Православної Церкви. Про це заявив управсправами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), передає Центр інформації УПЦ у Facebook.
 
"Наша позиція проста. Ми проти візиту Патріарха Варфоломія до Києва. Зокрема, це продиктовано міркуваннями збереження суспільної стабільності та миру. Ні для кого не є секретом, що імпульсом для масового захоплення храмів УПЦ стало рішення глави Фанару втрутитися в українські церковні справи. Тим самим Патріарх Варфоломій де-факто несе особисту відповідальність за рейдерство, насильство та інші протиправні дії, які здійснювали і здійснюють прихильники ПЦУ щодо віруючих УПЦ", - зазначив митрополит Антоній.
 
На думку управсправами УПЦ, слід побоюватися, що візит Варфоломія в Україну призведе до того, що "прихильники ПЦУ і їх лобісти в структурах влади можуть вирішити, що даний приїзд є сигналом підтримки з боку офіційного Києва курсу Фанару щодо церковної сфери України".
 
Митрополит Антоній нагадав, що, згідно з Конституцією України, Церква відділена від держави, а тому незважаючи на те, що президент має право представляти державу в міжнародних відносинах і керувати зовнішньою політикою, у "Конституції нема позицій, які б фіксували право гаранта Конституції замість релігійних організацій займатися зовнішньоцерковною діяльністю".
 
Управсправами УПЦ підкреслив, що у зв'язку з підтвердженням офіційної інформації про візит Варфоломія активістами ПЦУ створюються спроби маніпуляції громадською думкою і загострення провокацій щодо захоплення храмів.
 
"Недавній інцидент зі спробою захоплення храму УПЦ в селі Михальча Чернівецької області, коли прихильники ПЦУ били наших віруючих і кувалдою виносили храмові двері, стався паралельно з візитом митрополита Галльського Еммануїла до Києва на відкриття Андріївської церкви. Деякі експерти прямо пов'язали ці дві події і відзначили, що успіх церковної рейдерської атаки на Буковині повинен був продемонструвати закордонному гостю і взагалі широкій аудиторії нібито настрій простих людей на подальший перехід громад з УПЦ в ПЦУ. А якщо говорити не про просто маніпуляції, а реальність, то, згідно з експертною думкою, захоплення нашого храму в селі Михальча мало створити підґрунтя для розгойдування наступного року суспільної ситуації та провокування нової хвилі рейдерства щодо УПЦ. Саме тому ми вважаємо візит Патріарха Варфоломія до Києва не тільки не доцільним, а й небезпечним", - підкреслив митрополит Антоній.