Верховна Рада запровадила державну премію імені Мирослава Скорика

Фото з відкритих джерел

Це сприятиме розвитку українського музичного мистецтва та популяризації творчості вітчизняних музикантів

Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону, що передбачає запровадження державної премії імені Мирослава Скорика за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва. Відповідне рішення на засіданні 24 вересня ухвалили 306 нардепів. Про це повідомляє "Суспільне".

Як зазначають автори законопроекту, заснування державної премії імені Мирослава Скорика сприятиме розвитку українського музичного мистецтва та популяризації творчості вітчизняних музикантів.

"Присудження премії приверне увагу суспільства до авторів та творів українського сучасного музичного мистецтва, які впливають на розвиток національного культурного середовища, а також гідно презентують українську культуру в європейському і світовому культурному процесі як його невід'ємну складову", – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Відтак ухвалений документ вносить зміни до статті 11 закону "Про державні нагороди України". Він передбачає запровадження державної премії України імені Мирослава Скорика за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України та впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій діяльності. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Новини за темою: В Україні може з'явитися нова державна премія

Нагадаємо, на 80-му році пішов з життя всесвітньовідомий джазовий піаніст та володар 23 статуеток "Греммі" Чик Коріа.