Верховна Рада схвалила законопроект, який запроваджує онлайн-прописку для українців

Фото з відкритих джерел

"За" проголосував 251 народний депутат

Сьогодні, 15 липня, Верховна рада ухвалила законопроект №5463, який врегульовує питання реєстрації українців та фактично запроваджує онлайн-прописку. Про це повідомляє "УНН".

"За" проголосував 251 народний депутат.

Цим законом, зокрема, передбачено запровадження декларування та реєстрації місця проживання у електронній формі, функціонування реєстрів територіальних громад виключно у електронній формі, можливість обміну інформацією між територіальними громадами та з державними реєстрами в автоматичному режимі.

Згідно до проекту закону, місце проживання декларується у житлі, яке знаходиться у приватній власності; житлі, призначеному для короткотермінового проживання (гуртожитках, військових частинах, спеціалізованому соціальному закладі, стаціонарному соціально-медичній установі і т.п.). Місце проживання можна зареєструвати в житлі комунальної власності, що підлягає приватизації, і в службовому житлі.

Також для забезпечення роботи зазначених реєстрів органи місцевого самоврядування матимуть право створювати або використовувати вже створені власні інформаційно-телекомунікаційні системи чи безоплатно використовувати засоби відомчої інформаційної системи ДМС.

Документом пропонується скасувати паперовий документообіг; виключити можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацію про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Як наголосили у Міністерстві цифрової трансформації, ухвалений проект закону скасує "штамп про прописку" та паперову довідку про місце проживання до ID-картки.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що до кінця року всі українці отримають можливість "носити" довідку про прописку у смартфоні.