Верховна Рада продовжила перехідний період для створення профільних ліцеїв до 2027 року

Фото з відкритих джерел

У складі ліцею можуть функціонувати початкова та середня школа

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає продовження перехідного періоду для повноцінного формування мережі ліцеїв з 2024 року до 2027 року. За ухвалення у другому читанні відповідного законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти" (№4629-1) проголосували 334 народні депутати, інформує "Укрінформ".

Згідно з пояснювальною запискою, метою і завданням цього законодавчого акту є вдосконалення окремих положень законів "Про освіту" та "Про повну загальну середню освіту" стосовно трансформації мережі закладів загальної середньої освіти, спрямованої на реалізації реформи "Нова українська школа", зокрема, шляхом започаткування надання трирічної якісної профільної середньої освіти протягом 10-12 років навчання.

Документом, зокрема, пропонується встановити, що рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ухвалюють Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські ради та селищні, спроможні сільські ради представницькі органи інших територіальних громад, відповідно до вимог законодавства. У складі ліцею можуть функціонувати початкова та середня школа. Також передбачається, що мінімальна кількість класів у таких ліцеях – два, а кількість профілів – три.

Окрім цього, планується передбачити правові підстави для функціонування нової державної установи, що забезпечуватиме надання освітніх послуг у сфері дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, з метою забезпечення безперервності здобуття відповідної освіти та розвитку дітей незалежно від стану їхнього здоров’я.

Верховна Рада ухвалила відповідний законодавчий акт у першому читанні 13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, раніше у МОН заявили, що всі випускники дев’ятих класів зможуть, за бажанням, продовжити здобуття повної загальної середньої освіти. Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів.