"Велика сімка": У Києві в одній експозиції зберуть твори семи великих художників України

Фото з відкритих джерел

У Києві відбудеться національний проект "Великої сімки", який присвячений творчості семи великих художників України.

Проект готує музей історії міста Києва у співпраці з Благодійним фондом" КУЛЬТУРА", а його автором є Юрій Комельков.

У рамках проекту будуть представлені роботи Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Примаченко та Тараса Шевченка.

Це вперше, коли в одній експозиції представлять твори семи художників, що увійшли до рейтингу "Топ-100 великих українців", що визначали хід історії з часів Київської Русі до наших днів за версією журналу "Новое время". Для того, щоб сформувати цей список, журнал створив експертну раду, до якої увійшли 100 авторитетних співвітчизників, серед яких: Сергій Жадан, Владислав Троїцький, Юрій Андрухович, Андрій Курков та інші.

"Велика сімка" - це шлях до створення візуального коду нації, опису" генетичного коду " української культури. Проект є продовженням відомого мультимедійного проекту "UKRAINE.THE BEST. Культурний простір від А до Я", який фактично став алфавітом і палітрою сучасної культури України", - зазначають організатори заходу.

На виставці можна буде познайомитися з 25 творами, в тому числі унікальними творами школи бойчукистив з колекції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, оригіналом портрета Михайла Бойчука авторства Охріма Кравченка з Львівської галереї мистецтв, унікальною двосторонньої картиною Марії Примаченко "Звір Поліський" з колекції Prymachenko family foundation, рідкісним і єдиним підтвердженими в Україні автопортретом Казимира Малевича 1934 року з приватної колекції, твором Тараса Шевченка з Національного музею імені Тараса Григоровича Шевченка "Циганка", який став знаковим не тільки для культури країни, але і в житті художника та іншими творами.

Виставка повинна показати художні ідеї авторів, які стали авангардними і вплинули на весь розвиток культури України та світу, зв'язки цих ідей з витоками, які приховані в народному, духовному, сакральному. 

Варто зазначити, що інститутами-партнерами проекту є Національний музей Тараса Шевченка, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівська галерея мистецтв, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, видавництво "АТЛАНТ-ЮЕМСІ", видавництво" Родовід", аукціонний дім" золотий перетин", Prymachenko Family Foundation, LAW NET.