Вчителі початкових класів після успішного проходження сертифікації отримають надбавку у 20% до зарплати, - Міносвіти

Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником

фото з відкритих джерел

Педагоги початкових класів, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"З 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації - самооцінювання власної педагогічної майстерності", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати.

Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Новини за темою: Троє українських учителів стали лауреатами премії Global Teacher Award 2021

У МОН наголосили, що третій етап сертифікації організовується Державною службою якості освіти України. Цього року процедура його проведення зазнала змін.

Зокрема, у 2021 році оцінюванню підлягають мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова, емоційно-етична, інклюзивна, здоров’язбережувальна, інноваційна, рефлексивна та інші професійні компетентності, визначені оновленим Професійним стандартом вчителя.

Карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, призвели до іншого нововведення: спостереження за навчальними заняттями під час сертифікації буде відбуватися з використанням технологій відеоконференцзв’язку.

У Міносвіти додали, що наразі у всіх областях країни відбуваються заходи з підготовки експертів для вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, організовані Державною службою якості освіти.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту.