Вчені розповіли, як знизити ризик зараження COVID-19 у закритому приміщенні

Вчені порадили регулярно зволожувати повітря у приміщенні Фото з відкритих джерел

Активність вірусу сповільнюється при високому рівні вологості

Вчені з'ясували, як можна знизити ризик зараження коронавірусною хворобою COVID-19 у закритому приміщенні. Про це повідомляє видання Science Alert.

Як зазначається, зменшити ризик інфікування допомагають зволожувачі повітря. За словами Лінсі Марр з Політехнічного Університету Вірджинії, для цього треба підтримувати вологість на рівні вище 40%. Однак, у зимовий період рівень вологості повинен бути нижче 60% в зимові місяці. Це допомагає захисній системі організму, зокрема слизовій оболонці органів дихання, працювати краще, ніж при сухому повітрі. Крім цього, у таких умовах вірус має значно менше шансів вижити. 

До такої ж думки схиляється дослідник аерозолів Аджіт Ахлават. Науковець наголосив, що ймовірність передачі коронавірусу повітряним шляхом у вологих місцях нижче, ніж у посушливих. Причиною цього є те, при низькій зволоженості вірусні частинки залишаються в повітрі і зберігають здатність до зараження довше. Тоді як у вологому повітрі ліпідна оболонка коронавірусу швидше руйнується, що знижує його активність.

Новини за темою: Українцям пояснили, як не заразитися коронавірусом під час новорічних свят

Попри це, науковці попередили, що надмірна вологість може бути небезпечною, адже вона сприяє зростанню цвілі. Остання здатна викликати астму та алергію. 

Нагадаємо, раніше у Центрі громадського здоров'я повідомили, що заразитися коронавірусом COVID-19 можна у будь-яку пору року та при різних погодних умовах.