Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Вчені розкрили небезпеку штаму коронавірусу "Дельта"

Цей варіант коронавірусу відрізняється високим рівнем поширення

Фото з відкритих джерел

Вчені з Гарвардського університету виявили, що небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2, які схожі зі штамом "Дельта", відрізняються високим рівнем поширення. Відповідну наукову роботу опубліковано в журналі Cell, передає "Кореспондент.нет".
 
Як повідомляється, ці штами здатні заражати як вакцинованих людей, так і тих, хто переніс попередні інфекції. 
 
Дослідження відбувалося за допомогою математичної моделі, яка описує вплив пандемії, викликаної гіпотетичними варіантами коронавірусу на групи населення, які використовують різні комбінації заходів профілактики: носіння масок, соціальне дистанціювання та вакцинацію.
 
 
Виявилося, що варіант з підвищеною трансмісивністю, ймовірно, буде більш небезпечним, ніж варіант, який може частково вислизнути від імунної системи", - йдеться у дослідженні.
 
Також вкотре стало відомо, що вакцинація позитивно впливає на боротьбу з коронавірусом.
 
Нагадаємо, нещодавно експерт ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія Ван Керкхове повідомила, що штам "Дельта", який вперше виявили на території Індії, наразі став домінуючим у світі і становить 99% від усіх випадків захворюваності. За її словами, за останні 60 днів по всьому світу штамом "Дельта" інфікувалися майже 900 000 осіб.