Вчені придумали, як за допомогою кишкової палички перетворити пластик на ванілін

Пластикові пакети відійдуть у небуття Фото з відкритих джерел

Таким чином науковці хочуть боротися з тоннами пластикових відходів та задовольняти попит на ванілін

Британські науковці придумали, як за допомогою кишкової палички перетворити пластик на ванілін. Таким чином вчені хочуть боротися з тоннами пластикових відходів та задовольняти попит на ванілін. Про це, посилаючись на прес-службу Единбурзького університету, повідомляє "Громадське".

Зазначається, що кожного року у світі утворюється приблизно 50 мільйонів тонн пластикових відходів, які призводять до економічних й екологічних наслідків. Частину відходів перероблюють, однак вчені з Единбурзького університету пропонують перетворювати пластик на продукти.

Вчені у лабораторії модифікували кишкову паличку так, щоб вона за допомогою хімічних реакцій перетворила терефталеву кислоту у ванілін. Терефталеву кислоту використовують для виготовлення пластику та одягу. Науковці взяли деградований пластик та додали до нього модифікованому кишкову паличку. При кімнатній температурі бактерії перетворили пластик на ванілін, який, як кажуть науковці, придатний для споживання.

Дослідження опублікували у науковому журналі Green Chemistry.

"Наша робота кидає виклик сприйняттю пластику як проблемних відходів та демонструє його використання як нового ресурсу, з якого можна отримати високоцінні продукти", - сказав один з авторів дослідження Стівен Воллес.

Варто зазначити, що ванілін використовують у продуктах харчування та у косметиці. За прогнозами вчених, до 2025 року попит на ванілін зросте до 59 тисяч тонн, а за його продаж можна отримати 734 мільйонів доларів. Безпечність ваніліну з пластику вчені хочуть перевірити у наступних дослідженнях.

Нагадаємо, з 2022 року в Україні заборонять продаж пластикових пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства. Також буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів.