Вакцинуватися від COVID-19 можна без декларації з сімейним лікарем, - Ляшко

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко UA: Українське радіо

З наступного тижня в регіонах розпочнеться моніторинг кампанії вакцинації

Відсутність декларації з сімейним лікарем не є підставою для відмови від щеплення від COVID-19. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє "УНІАН".

"Відсутність декларації не є підставою для відмови від щеплення... Медичні заклади, які проводять щеплення, мають окремі договори з Нацслужбою здоров’я, за якими здійснюється оплата за надану послугу", - пояснив він.

У разі відмови від щеплення через відсутність декларації Ляшко закликав українців телефонувати на гарячу лінію НСЗУ: 16 77 або до контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19. Він уточнив, що сьогодні з 17:30 до 19:30 буде оператором у контакт-центрі МОЗ.

Заступник міністра також повідомив, що з наступного тижня в регіонах розпочнеться моніторинг кампанії вакцинації.

Нагадаємо, МОЗ планує вивести з червоної зони останню область.

Україна вийшла з третьої хвилі епідемії коронавірусу. Вже з 8 травня з червоної зони епіднебезпеки виведуть останню область – Сумську. Про це заявив прем’єр-міністр України Максим Степанов.

Також повідомляли, в Україні станом на 7 травня у лікарнях перебуває 31,7 тис. хворих на COVID-19, 88% із яких - на кисневій терапії. 

За словами Степанова, перші поставки вакцини від COVID-19 Novavax очікуються в липні - серпні.