Вакциновані військовослужбовці можуть отримати СOVID-сертифікат у "Дії", - МОЗ

Наразі можуть бути доступними два види документів, відповідно до кількості отриманих доз вакцини

фото з відкритих джерел

Близько 48% держслужбовців, працівників та військовослужбовців Збройних Сил України, які отримали щеплення від коронавірусної хвороби, можуть отримати COVID-сертифікат у "Дії". Це стало можливим завдяки підключенню закладів охорони здоров'я, які перебувають у сфері управління Міністерства оборони, до електронної системи охорони здоров'я, повідомляє прес-служба МОЗ.

"На сьогодні 22 із 23 закладів охорони здоров'я в системі Міноборони вносять дані про кожну здійснену представниками Збройних Сил України вакцинацію від COVID-19. Таким чином, військові, які зараз перебувають на службі, уже можуть завантажити СOVID-сертифікат на свій телефон чи комп’ютер. Щоб отримати такий документ, потрібно лише слідувати інструкціям, що розміщені у додатку або на вебпорталі", - йдеться в повідомленні.

Так, наразі можуть бути доступними два види документів, відповідно до кількості отриманих доз вакцини:  

- “жовтий” СOVID-сертифікат підтверджує  факт отримання першої дози щеплення дводозовою вакциною (Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac) і діє 120 календарних днів від дати вакцинування; 

Новини за темою: У додатку "Дія" з'явився сертифікат перехворілого на коронавірус

- “зелений” COVID-сертифікат підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись із однієї дози однодозної вакцини (Janssen) та двох доз дводозних вакцин (Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac).

Зазначається, що цифровими документами можна користуватися не лише з електронного пристрою, але й роздрукувати їх на принтері. Крім СOVID-сертифікатів, військові можуть також отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або форму 063/о.

Нагадаємо, у командуванні Медсил ЗСУ повідомили, що наразі в Збройних силах України 88% осіб щеплені обома дозами вакцини. Кількість вакцинованих в районі ООС ще вища.