Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання на коронавірус, - Національна служба здоров'я

Фото з відкритих джерел

Однак існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою

Вакцина проти COVID-19 не може спричинити захворювання на коронавірус, однак існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою. Про це, посилаючись на прес-службу Національної службі здоров'я України, повідомляє "РБК-Україна".

"Існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулись. Або ж може інфікуватись та захворіти після проведення вакцинації", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після щеплення організм напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Аналіз даних клінічних досліджень показує, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

"Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що можна захворіти. Але в цьому випадку захворювання можна перенести легко і без ускладнень", - запевнили у відомстві.

Також у НСЗУ відзначають, що загальна слабкість або підвищення температури - це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Симптоми зникають через кілька днів.

"Проте якщо з’явились характерні симптоми COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, - слід звернутися до свого сімейного лікаря", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні від початку кампанії вакцинації щеплення зробили 2 2 223 408 людей, з них отримали 1 дозу – 2 223 406 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 082 602 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено  3 306 008 щеплень.