В ЄС підтвердили, що скасування безвізу для України – навіть не на порядку денному

Безвіз є для України результатом того, що вона обрала європейське майбутнє

Фото з відкритих джерел

В ЄС наразі не розглядають можливість скасування безвізового режиму для українців, попри критику з боку Європейської палати аудиторів про неповне виконання критеріїв безвізу. Про це заявила глава групи підтримки України у Єврокомісії, заступниця генерального директорату з питань сусідства та розширення ЄК Катарина Матернова, пише "Європейська правда".

"Відповім прямо: безвіз є заслуженим для України, він також є результатом того, що Україна обрала європейське майбутнє. А отже, візова лібералізація є добрим прикладом та стимулом для інших країн із аналогічним прагненням", - пояснила вона.

Однак у теорії в Єврокомісії не виключають жодного з варіантів.

"Ми будемо і надалі моніторити антикорупційні критерії за "механізмом призупинення безвізу", що включає безперервне виконання індикаторів лібералізації та надання рекомендацій", - сказала Матернова.

Новини за темою: Євросоюз може позбавити Україну безвізу? Що відбувається і чого чекати далі

Нагадаємо, минулого тижня у ЗМІ з’явилася інформація, що  окремі держави ЄС порушили питання можливості скасування безвізового режиму із країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою через серію зловживань з боку громадян цих держав. 

Водночас у МЗС заявили, що українська сторона не отримувала офіційних сигналів з боку Євросоюзу про скасування безвізового режиму.