В уряді хочуть врахувати деякі документи ОРДЛО до деокупації Донбасу, – Резніков

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Окремі документи можуть бути визнані судом дійсними в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України

Віцепрем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков заявив, що в уряді пропонують врахувати деякі документи ОРДЛО до звільнення Донбасу. Про це політик повідомив в інтерв'ю юридичному журналу "Право України".  

За його словами, це може бути зроблено до введення процедури конвалідації (надання правочину юридичної сили з моменту його укладення). 

"Ми плануємо зробити великий крок вперед у питанні розширення можливостей здійснення угод на тимчасово окупованих територіях. При цьому для тимчасово окупованих населених пунктів ми пропонуємо зробити невеликий перелік можливих для конвалідації угод, а для неокупованих – значно розширити і здійснювати за іншою процедурою", – пояснив Резніков.

Міністр також наголосив, що конвалідація може бути проведена по окремих операціях, здійснених на території Донбасу. Наприклад, по односторонніх угодах, стосовно яких в законі міститься вимога нотаріального посвідчення, і які завірені так званими "адміністраціями" в ОРДЛО. Крім того, конвалідацію можуть здійснити по документах, які підтверджують факт народження або смерті особи, укладення шлюбу на непідконтрольному Донбасі. 

"За нашою ідеєю, односторонні угоди, за яким у законі міститься вимога нотаріального посвідчення, можуть бути визнані судом дійсними в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. За умови, що вони були посвідчені нотаріусами, чиї повноваження визнані окупаційними адміністраціями РФ", – наголосив політик. 

Нагадаємо, раніше голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що на початку 2021 року планується провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО, яка розпочнеться з розпуску всіх незаконних збройних формувань та виведення їх з країни.