В Україні з'явиться нове професійне свято - День фінансового працівника

Фото з відкритих джерел

День фінансового працівника щорічно відзначатиметься 24 липня

Професійне свято працівників фінансової сфери будуть відзначати в Україні щорічно 24 липня. Відповідний проект указу президента погодив уряд на засіданні 15 вересня. Про це повідомляє "Суспільне".

Ініціатором запровадження в Україні нового свята стало Міністерство фінансів. Проект указу розроблено "з метою вшанування самовідданої праці, значного внеску у розвиток фінансової системи працівників фінансової сфери та підвищення престижності праці фінансиста".

У Мінфіні пояснили, що обрали дату 24 липня, тому що у цей день Православна Церква України відзначає пам'ять Святої рівноапостольної Ольги.

"Серед українських православних святих княгиня особливо шанована, як перша жінка — володарка держави, яка першою упорядкувала збирання данини (обов’язковий податок натурою a6o грішми на користь правителя, держави, церкви (десятина) a6o іншого суспільного об'єднання)", — йдеться у пояснювальній записці до документа.

У Мінфіні зазначили, що на сьогодні у бюджетній сфері працюють близько 16 000 фінансових працівників: У контексті децентралізації маємо близько 1,5 тисячі місцевих бюджетів, які всі мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, проти 12 тисяч місцевих бюджетів у 2015 році, з яких прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом мали лише близько 700 бюджетів".

Для того, щоб проект указу набув чинності, його має підписати президент.

Новини за темою: В Україні з'явиться нове професійне свято

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження нового професійного свята - Дня тренера. Згідно з указом, свято відзначатиметься щороку 19 липня.