Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Україні збираються посилити контроль за перевіркою COVID-сертифікатів

За виготовлення і збут підробленої документації зловмисникам може загрожувати покарання - від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі

Перевірка карантинних документів у транспорті Reuters

В Україні планують посилити контроль за перевіркою достовірності COVID-сертифікатів. Таке доручення уряд сьогодні надав відповідним міністерствам та відомствам, передає "Урядовий портал"

"За підсумками наради було дано завдання відповідним міністерствам та відомствам опрацювати питання посилення контролю за перевіркою достовірності COVID-сертифікатів за допомогою їхніх QR-кодів", - ідеться в повідомленні.

У Національній поліції зазначили, що в Україні тривають перевірки на дотримання карантинних правил та виявлення підроблених COVID-документів. До рейдів залучено 14 тисяч особового складу.

Так, за минулий тиждень було направлено документи про підозру 15 медичних працівників у вчиненні 38 кримінальних правопорушень. У роботі перебувають ще кілька десятків справ. Минулого тижня також проведено 13 обшуків у туристичних агенціях.

Новини за темою: Фальшиві COVID-сертифікати: В Одесі лікарку та медсестру викрили на збуті підробок

Додамо, перевіряти COVID-сертифікати в країні почали з 21 жовтня. На перевірку мають повноваження працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також патрульна поліція.

Загалом, перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей - у громадському транспорті, закладах харчування, ринках, торговельних майданчиках.

За виготовлення і збут підробленої документації правопорушникам може загрожувати покарання - від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

Разом з тим за використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, у Міністерстві цифрової трансформації заявили про створення веб-порталу із відповідями на найпоширеніші запитання щодо COVID-сертифікатів.