В Україні зафіксували рекордну кількість звернень за номером "швидкої"

Рішення щодо госпіталізації має ухвалити керівник бригади, який приїде на звернення, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкрентного хворого

Швидка допомога. Ілюстративне фото УНІАН

За неділю, 10 жовтня, кількість звернень за номером 103 сягнула рекордних показників – понад 44 тисячі викликів за добу. На цей же період припала найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та відповідно госпіталізацій пацієнтів. Водночас очільник МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що звертатись за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів та симптомів коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства.

"Якщо ви відчуваєте біль у грудній клітці, задишку у стані спокою чи будь-які ознаки дихальної недостатності варто одразу телефонувати на 103. Зокрема підставами для виклику “швидкої” є сатурація менше 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості та інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан", – наголосив Віктор Ляшко. 

Він пояснив, що у випадку появи симптомів захворювання на коронавірусну хворобу варто одразу повідомляти свого сімейного лікаря. Саме він має надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

Новини за темою: У МОЗ пояснили відсутність медиків серед тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації

"Не займайтесь самолікуванням, одразу повідомляйте про свій стан сімейному лікарю, а якщо відчуваєте будь-який із загрозливих симптомів, то обов’язково набирайте 103. Вчасно надана медична допомога може врятувати життя та мінімізувати тяжкі наслідки для здоров’я", – додав міністр. 

У МОЗ зазначають, що висока температура тіла (більше 38°) не є самою по собі підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги чи госпіталізації. Проте, якщо разом із температурою є будь-який із вищевказаних симптомів, варто викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Диспетчер 103 здійснює опитування та при показах скерує найближчу вільну бригаду до пацієнта. Якщо під час опитування буде встановлено, що пацієнт не потребує виїзду бригади, такому пацієнту нададуть пораду звернутися до сімейного лікаря чи проконсультує лікар телефоном. 

У Міністерстві додали, що рішення щодо госпіталізації має ухвалити керівник бригади, який приїде на звернення, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкрентного хворого.

Раніше у МОЗ повідомили, що отримати безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 можуть не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу. Сімейний лікар повинен направити на безоплатне тестування пацієнтів із симптомами пневмонії та ГРВІ.