В Україні виявили найбільш заразну мутацію штаму коронавірусу "Дельта"

Досі жоден штам коронавірусу не мав такого тотального домінування на планеті

Фото з відкритих джерел

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ) зафіксовали  появу на території України штаму AY.4.2, який вважають найбільш контагіозним з усіх варіантів COVID-19. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Інституту.
 
"Уперше в Україні зафіксовано появу штаму "Дельта" AY.4.2 – у місті Дніпро. Цей варіант "Дельти" (його вперше зафіксували у Великій Британії влітку 2021 р.) британські вчені вважають найбільш контагіозним з усіх варіантів вiрусу SARS-CoV-2", - йдеться в повідомленні.
 
В ІМГБ підкреслили, що і сам "материнський" штам "Дельта" (так званий індійський), і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності порівняно з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019 р. з Китаю, та британським "Альфа", який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні та світі.
 
"Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID, згідно з якими на сьогодні різноманітні варіанти штаму "Дельта" знайдено у більш як 97% зразків, секвенованих у світі. Це безпрецедентно, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті", - прокоментували в Інституті.
 
 
Нагадаємо, нещодавно науковці ІМБГ провели дослідження зразків, взятих у інфікованих на коронавірус із різних регіонів країни, та дійшли висновку, що наразі в Україні цілковито панує Delta-штам коронавірусу.