В Україні всім новонародженим проводитимуть скринінг на генетичні хвороби, - Ляшко

pixabay.com

Перелік захворювань, на які перевірятимуть новонароджених, розширять

В Україні для всіх новонароджених запровадять неонатальний скринінг, тобто обстеження на генетичні захворювання. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час форуму "Україна 30".

За словами міністра, перелік захворювань, на які перевірятимуть новонароджених, розширять із 4 до 21. "Ми рухатимемося до того, щоб виявляти вчасно генетичні захворювання, орфанні захворювання, формуємо реєстр цих захворювань і зробимо все можливе, для того, щоб держава забезпечила медикаментозну корекцію цих захворювань на перших етапах життя і дозволила жити повноцінним життям нашим дітям", - висловився урядовець.

Крім того, в Україні планується запровадження сімейного скринінгу. Таким чином, пари, які планують народження дитини, зможуть пройти обстеження та оцінити ризики виникнення генетичних захворювань у дітей.

"У стратегії людського розвитку, яка затверджена указом президента у червні цього року, окремий блок присвячений здоровому дитинству. Ми повинні переглянути нашу малюкову смертність, переглянути якість, як надається допомога з початку народження, а також у період вагітності", - сказав Ляшко.

Новини за темою: Програма "Здорова Україна": У МОЗ розповіли, які обстеження будуть регулярними

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський оголосив про створення в країні шести сучасних центрів неонатального скринінгу, де обстежуватимуть немовлят на спадкові захворювання. В центрах проводитимуть обстеження новонароджених з різних регіонів України.