В Україні вперше провели операцію за допомогою віртуальної реальності

Медики провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок

У Львові провели операцію з допомогою віртуальної реальності Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова

В Україні вперше провели операцію з передопераційним моделюванням за допомогою віртуальної реальності. Про це повідомляє прес-служба Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львів.  

Пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією та мала тиск в межах 160-180 мм.рт.ст. Під час обстеження у дитини виявили вроджену ваду серця - коарктацію аорти.

Медики за допомогою сучасних технології провели віртуальну реконтрукцію анатомії аорти та її гілок. Це допомогло лікарям обрати найбільш сучасну та малотравматичну тактику подальшого лікування.

"Вроджену ваду судини було ліквідовано за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури - встановлення стенту у просвіт судини. Одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками", - йдеться у повідомленні. 

У лікарні наголосили, що пацієнтка почуває себе абсолютно здоровою. 

Нагадаємо, раніше в Україні вперше провели операцію за допомогою робота Da Vinci. Пацієнткою стала 13-річна дівчинка із вродженою патологією кишечника.