В Україні вперше повідомили про підозру у піратстві

Офіс генерального прокурора

Українець був причетний до захоплення судна в Індійському морі

В Україні громадянин вперше отримав повідомлення про підозру у піратстві. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора

Українець надавав послуги з охорони в піратонебезпечних районах судноплавства. 

"Під час виконання своїх зобов’язань з охорони у липні 2020 року він зі зброєю прибув на одне із суден під прапором Маршалових островів у західній частині Індійського океану. Діючи з метою власної вигоди, використовуючи зброю, повідомив капітана про те, що він захоплює судно та вимагає зміни його курсу до порту Фуджейра, а також виплати грошових коштів. Для підтвердження реальності своїх намірів, створення психологічного тиску на капітана та членів екіпажу громадянин України продемонстрував споряджений набоями магазин до гвинтівки та здійснив постріл в стелю капітанського містка, що призвело до пошкодження елементів освітлення, після чого вже під погрозою застосування вогнепальної зброї повторив свої вимоги", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Пірати звільнили з полону шістьох українців із судна Stevia

Капітан судна наказав старшому механіку перевести машину у режим маневрування. При цьому він передав вимоги українця менеджерам компанії судновласника. Через чотири дні вони надали вказівку видати українцю 6 тис. доларів в обмін на здачу зброї або розблокування роботи судна.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання підозрюваного.