В Україні в цьому році на третину зросла кількість скарг про порушення прав людини

У третині повідомлень йдеться про порушення інформаційних прав громадян: на звернення до органів державної влади, одержання публічної інформації

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

До Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за 8 місяців поточного року звернулося 41 566 осіб, на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це у своєму Telegram-каналі повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

"До Уповноваженого ВРУ з прав людини за 8 місяців поточного року звернулося 41 566 осіб, на 34% більше, ніж за аналогічний період у 2020 році. Понад 80% осіб, які звертаються до Уповноваженого, працездатного віку і не належать до жодної соціальної категорії", - йдеться в повідомленні.

За словами Денісової, 37 тисяч 720 повідомлень стосуються порушень прав громадян. Це на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У третині повідомлень йдеться про порушення інформаційних прав громадян: на звернення до органів державної влади, одержання публічної інформації. Зокрема, заявники скаржаться на те, що відповіді на звернення надаються з порушенням строків, встановлених законом, розгляд звернень здійснюється формально, порушується право ознайомлюватись з матеріалами перевірки за зверненням та інші.

Новини за темою: Законопроект про олігархів порушує базові права людини, - Денісова

З майже 4 тисяч повідомлень про порушення економічних прав – третина стосувалася права на отримання якісних фінансових послуг. А з 2,5 тисячі повідомлень про порушення права на повагу до гідності та невтручання в особисте життя, понад 2 тисячі пов’язані з незаконною обробкою персональних даних осіб. І майже всі вони - 85% - про порушення прав колекторськими організаціями та фінансовими установами, які шляхом погроз та шантажу, поширення неправдивої інформації про особу та її персональних даних вимагають виплати боргу за кредитом чи позикою, як зі своїх клієнтів, так і їх поручителів.

Водночас Денісова зазначила, що серед позитивних тенденцій - зменшення на 40% у 2021 році у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року кількості повідомлень про порушення від осіб з інвалідністю, що є наслідком впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та скоординованих заходів органів державної влади та місцевого самоврядування, пов’язаних з її реалізацією.

Нагадаємо, за словами Людмили Денісової, COVID-вакцинація працівників виконавчого комітету міськради Івано-Франківська під загрозою звільнення буде порушенням прав людини.