В Україні цілком реально локалізувати виробництво вакцин Pfizer та Moderna, - Кузін

За словами головного санлікаря, у майбутньому держава зможе виробляти медичні вироби та вакцини проти коронавірусу

Ігор Кузін Цензор.нет

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні цілком реально локалізувати виробництво COVID-вакцин. У тому числі найбільших світових виробників Pfizer і Moderna. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Це цілком реально. Компанія "Індар" уже впроваджує свою дослідницьку програму локалізації мРНК-вакцини в Україні, яку презентували на засіданні Ради національної безпеки України. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю українським. Навіть реагенти повинні постачати вітчизняні хімзаводи", - повідомив Кузін.

За його словами, МОЗ створило так званий біокластер, який дозволяє оновлювати вітчизняне біотехнологічне виробництво.

"Ми плануємо замовити в українських дослідників розробку 18 інноваційних тест-систем діагностики особливо небезпечних інфекційних захворювань. Зараз лікарі не діагностують частину інфекційних захворювань тільки тому, що в країні немає таких тестів. Усі роботи повинні завершитися до кінця I кварталу 2022 року", - повідомив головний санлікар.

Кузін заявив, що надалі держава зможе закуповувати або виробляти спільно з бізнесом медичні вироби та вакцини.

Новини за темою: Ефективність COVID-вакцин проти нових штамів знизилася до 66%, - епідеміолог

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров’я повідомив, що в кінці поточного року будуть відомі терміни дедлайну виробництва власної COVID-вакцини, а вже у 2022 році перша українська вакцина зійде з ліній.