В Україні три області можуть опинитися в червоній зоні вже цього тижня

фото з відкритих джерел

У червону зону можуть потрапити Харківська, Запорізька та Херсонська області

В Україні три області можуть опинитися червоній зоні вже цього тижня. Такі показники мають Харківська, Запорізька та Херсонська області. Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко

"Сьогодні-завтра Київська школа економіки очікує засідання Національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо переходу цих регіонів до червоної зони", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у зоні ризику перебувають Житомирська, Сумська, Хмельницька та Чернівецька області. 

За даними експертів, за останні два тижні подвоїлась добова смертність.

Новини за темою: За добу в Україні підтвердили 12 662 випадки коронавірусу

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль попросив підприємців поставитися до зміни зони відповідально.

"Це означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, лише якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані. Бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію. І ми просимо підприємців поставитися до цього відповідально", - сказав Денис Шмигаль.

Також у червоній зоні заклади освіти перейдуть на дистанційне навчання, якщо менш ніж 100% працівників пройде повний курс вакцинації. Дитсадки та 1-4 класи продовжать працювати у звичайному форматі.

"На початок цього тижня майже 81% працівників шкіл щепилися принаймні однією дозою. Це дозволяє більшості таких закладів освіти працювати у звичайному режимі в жовтій зоні. Ми вдячні українським педагогам за таке відповідальне ставлення до безпеки освітнього простору та безпеки всієї країни", - сказав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, нині всі Україна перебуває у жовтій зоні карантину, однак показники 11 областей перевищують норму.