В Україні спостерігається зростання коефіцієнта виявлення та динаміка госпіталізацій пацієнтів з COVID-19, - KSE

DW

Найбільш критична ситуація залишається в Чернівецькій області

В Україні спостерігається зростання збільшення коефіцієнта виявлення COVID-19, який супроводжується зростанням динаміки госпіталізацій пацієнтів з коронавірусом. Про це керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганіченко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Коефіцієнт виявлення вже перевищує 6%, але не можна дивитися тільки на динаміку кількості виявлених випадків, потрібно дивитися паралельно і на госпіталізацію. За останній тиждень темпи госпіталізації прискорилися, ми вже маємо зростання госпіталізації тиждень до тижня вже на рівні 31%", - сказав він.

Ганіченко зазначив, що "це дуже великий показник, зараз високі темпи зростання госпіталізацій".

Він також звернув увагу на те, що на динаміку різниці між виписками та госпіталізаціями.

"Якщо минулого тижня говорили, що госпіталізація перевищує виписки на третину, а два тижні тому це було 25%, то зараз госпіталізація перевищує виписки на 40%. Це означає, що відзначається прискорення заповнюваності ковидних ліжок, на ковидні ліжка приходить більше пацієнтів", - сказав він.

Ганіченко зазначив, що заповнюваність ковидних ліжок збільшується вже на 5 п. п. За тиждень, в той час як тижнем раніше цей показник становив 3 п. п., а ще раніше – 1-2 п. п.

Разом з тим він підкреслив, що "ситуація залишається контрольованою, на рівні країни ліжка з киснем зайняті на 22%, реанімаційні на 27%".

Він зазначив, що в даний час госпіталізується в середньому до 1 тис. пацієнтів з COVID-19 на добу, а під час весняної хвилі захворюваності госпіталізувалося до 1800 пацієнтів на добу.

Ганіченко звернув увагу, що найбільш критична ситуація залишається в Чернівецькій області, де завантажено половину ліжок з киснем.

Новини за темою: У Києві за минулу добу виявили 412 нових випадків COVID-19, померло 10 людей

Нагадаємо, що в Україні за минулу добу, 13 Вересня, лабораторно підтвердили 3332 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.