В Україні 7-й тиждень спостерігається зниження рівня захворюваності на COVID-19

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на нараді у президента

Прес-служба Президента

В Україні за всіма показниками спостерігається позитивна динаміка щодо ситуації із захворюваністю на коронавірусну хворобу COVID-19. Про це на селекторній нараді у президента України Володимира Зеленського повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє прес-служба президента.

Зазначено, що на сьогодні в Україні із 77 тисяч ліжок у лікарнях, облаштованих для хворих на COVID-19, зайнято 27 841 ліжко, або 36%.

"Це значно менше, ніж два тижні тому. Сьомий тиждень поспіль продовжується динаміка зниження захворюваності. Зростає кількість людей, які одужали. Червоних зон не залишилося. Вісім областей перебувають у помаранчевій зоні. Решта – у жовтій, проте є певне зростання захворюваності стосовно з дня на день через збільшення соціальних контактів на свята, що минули", – наголосив очільник уряду.

Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповів, що 9 травня в Україну прибуло ще 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech.

Президент заявив, що Україна має домовитися про стратегічне партнерство з виробниками вакцин.

"Щоб в Україні було розташовано виробництво цих вакцин. Маємо вести мову про комплексний підхід та взаємодію", – зазначив Зеленський.

Повідомляється, що на нараді обговорили вакцинацію тих, хто записався на щеплення через додаток "Дія". Президент підтримав пропозицію міністра охорони здоров’я щодо впровадження окремих днів, а саме – вихідних, для вакцинації цих осіб. Їх наразі 532 тисячі.

Крім того, розглядали питання щодо впровадження електронних лікарняних, яке розпочнеться з 1 червня 2021 року в пілотному форматі у 200 лікарнях, а в повному обсязі працюватиме з 1 вересня поточного року.

Наостанок додали, що триває робота щодо імплементації "ковідних паспортів". Україна очікує на європейські зразки, щоб узгодити з ними власні документи.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в Україні колективний імунітет від коронавірусу сформується наступного року.