В Україні протягом жовтня виявили понад 1,5 тисячі нових випадків туберкульозу

Загалом у жовтні 2021 року, за даними Центру громадського здоров'я, від туберкульозу лікувалися 12 658 людей

Фото з відкритих джерел

За жовтень 2021 року в Україні виявили понад півтори тисячі нових випадків туберкульозу. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я на своїй сторінці у Facebook.

"У жовтні 2021 року в Україні зареєстрували 1554 випадки туберкульозу: 1 211 нових випадків захворювання; 240 пацієнтів з рецидивом; 18 пацієнтів, які відновили лікування після перерви; 66 пацієнтів, які розпочали повторне лікування після невдалого; 14 інших випадків; 5 пацієнтів з невідомою історією попереднього лікування", - йдеться у повідомленні.

Загалом у жовтні 2021 року, за даними Центру громадського здоров'я, від туберкульозу лікувалися 12 658 людей.

Новини за темою: У МОЗ оновили cтандарти охорони здоров’я при захворюванні на туберкульоз

У ЦГЗ наголошують, що тестування на туберкульоз можна пройти онлайн або звернутися до свого сімейного лікаря. У нього можна отримати направлення вже на молекулярне дослідження з виявлення туберкульозу. У разі додаткової необхідності лікар направить на флюорографію, КТ, УЗД, МРТ.

У випадку виявлення в аналізах мікобактерії туберкульозу сімейний лікар направляє пацієнта до фтизіатра. Пацієнт має виконувати усі рекомендації лікаря та дотримуватися режиму лікування.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в Україні може вдвічі збільшитися смертність від туберкульозу. Однією з причин такої ситуації є схожість симптомів цієї хвороби з COVID-19.