В Україні поповнять список професій, які зроблять обов’язковими для вакцинації

Фото з відкритих джерел

За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, відповідний проект наказу МОЗ вже перебуває на узгодженні

До списку обов'язкових для вакцинації професій додадуть працівників держпідприємств, установ та організацій. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому у вівторок, 26 жовтня, повідомляє "Кореспондент.нет".

За словами Ляшка, відповідний проект наказу МОЗ вже перебуває на узгодженні.

"Він охоплює соціальних працівників, працівників державних підприємств, установ та організацій, а також працівників критичних для економіки країни сфер. Це водоканали, "Укрпошта", "Укрзалізниця"..." – сказав Ляшко.

Він також розповів, чому медиків не зарахували до соціальних груп, для яких є обов'язковим щеплення проти COVID-19.

"Будь-який документ приймається з урахуванням ризиків. Ризик недопуску медичного працівника на місце роботи переважає ризик потенційного інфікування. Якщо в невеликому райцентрі з центральною районною лікарнею, не дай Боже, складеться ситуація, при якій два анестезіологи не захочуть вакцинуватися, то в цьому населеному пункті просто не буде медичної допомоги", - зазначив Ляшко.

Однак міністр зазначив, що те, що МОЗ не включило медиків до першої групи, не означає, що їх не включать взагалі. Наразі в Україні, за словами Ляшка, вакциновано понад 50% медиків.

Новини за темою: Вакцинація проти COVID-19: У МОЗ цього тижня можуть оприлюднити перелік протипоказань до щеплення

Нагадаємо, з 8 листопада невакцинованих від COVID-19 чиновників та освітян відсторонятимуть від роботи.