В Україні почнуть проводити трансплантацію кінцівок, – МОЗ

Трансплантація кінцівок та органів Фото з відкритих джерел

Трансплантація верхніх та нижніх кінцівок особливо актуальна для українських військовослужбовців

Цьогоріч в Україні планують суттєво збільшити кількість трансплантацій. Зокрема, у Міністерстві охорони здоров'я зараз активно працюють над реалізацією трансплантації верхніх та нижніх кінцівок. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK. 

"Це одне із нагальних питань, якого потребує країна. Ми хочемо зробити трансплантацію верхніх та нижніх кінцівок. Це є особливо актуальним для українських військовослужбовців, які втратили їх, захищаючи нашу країну. Зараз на рівні фахівців достатньо ретельно працюємо з цим питанням", – розповів міністр. 

За його словами, за 2021 рік в Україні планується провести щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин.

"В планах цьогоріч вже не відправляти наших громадян на трансплантацію нирки за кордон. Впевнені, що українські фахівці в змозі зробити всю ту кількість трансплантацій пересадок нирки, якої потребують наші громадяни", – додав Степанов. 

Крім того, в Україні планують проводити всі трансплантації печінки та вперше зробити трансплантацію легень.

[media type="video" position="1"]

Нагадаємо, раніше директор Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова Олександр Усенко заявляв, що за два тижні грудня було виконано сім операцій з трансплантації органів: печінки, нирок та серця.