В Україні перевірять якість мобільного зв'язку для забезпечення інтернетом всієї країни, - Мінцифри

Інтернет і мобільний зв'язок хочуть внести у прожитковий мінімум

Фото з відкритих джерел

Перевірка розпочнеться у вересні

У вересні в Україні проведуть моніторинг якості мобільного зв'язку для забезпечення всієї країни інтернетом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Разом з партнерами запускаємо моніторинг якості мобільного зв’язку. Це допоможе відстежувати та покращувати якість інтернету по всій країні. Знаходити проблемні ділянки або ділянки, які взагалі без зв’язку, і покривати їх належним інтернетом. Завдяки цьому ми зможемо забезпечити однаково якісну мережу жителям і маленького селища, і великого міста", - написав Федоров.

За його словами, перевірка буде сприяти зростанню конкуренції між операторами, що означатиме покращення послуг для людей та розвиток мережі.

"Результат моніторингу можна буде глянути в режимі реального часу - на дашборді. Буде інформація про проблемні точки в селах, містах, а також на дорогах. До 2024 року плануємо покрити 95% українських доріг і населених пунктів якісним швидкісним інтернетом", - повідомив Федоров.

Глава Мінцифри пояснив, що таким чином Міністерство спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), та Українським державним центром радіочастот (УДЦР) реалізовує Урядову програму з моніторингу якості мобільного зв’язку.

Раніше Міністерство цифрової трансформації запропонувало внести в прожитковий мінімум вартість послуг мобільного зв'язку та інтернету. У відомстві заявили, що мобільний зв'язок і доступ до інтернету - теж базові потреби людини.