В Україні незабаром можуть з'явитися пільги зі сплати консульського збору: Хто ними користуватиметься

Фото з відкритих джерел

Такий крок сприятиме забезпеченню державою гарантій соцзахисту уразливих категорій

У Верховній Рада зареєстрували законопроєкт №4539 "Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій". Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту

Згідно з повідомленням, пільги хочуть надати громадянам України, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І, ІІ груп та дітям з інвалідністю.

Окрім цього, пільга зі сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон передбачається і для осіб, які не досягли 16-річного віку.

Новини за темою: Зникнення пільгового тарифу на електроенергію для населення: Якими будуть платіжки за світло з 1 січня 2021 року

Як зазначається, реалізація такої ініціативи сприятиме забезпеченню державою гарантій соціального захисту уразливих категорій громадян України під час перебування за кордоном.

Щодо впливу на держбюджет, то прогнозується, що в разі запровадження вказаних пільг втрати державного бюджету складатимуть орієнтовно 7 000 доларів США щороку (170 тисяч 585 гривень за курсом Національного банку України станом на 24.11.2020)".

Новини за темою: Скасування пільгового тарифу на електроенергію: У "Слузі народу" заявили, що проблеми не бачать

Нагадаємо, нещодавно Кабінет Міністрів України спростив порядок надання українцям житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.