В Україні немає жодної вакцини, яка прострочена, - Ляшко

Liga.net

Всі вакцини, крім CoronaVac, мають термін придатності до півроку

На сьогодні в Україні немає жодної вакцини, яка прострочена. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише "РБК-Україна".

За його словами, якщо у вакцини закінчиться термін придатності, то вона буде відкликана і утилізована за всіма встановленими вимогами.

"У нас ніякої вакцини, яка прострочена, не використовується. Є система фармаконагляду, яка відстежує. Зараз вакцини, крім CoronaVac, мають термін придатності до 6 місяців. Ми уважно стежимо за цим, і жодна вакцина, яку використовують до закінчення терміну придатності, не буде в обігу, вона буде відкликана і буде утилізована відповідно до встановлених вимог", - заявив Ляшко.

Раніше керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрія Ганиченко заявив, що восени спливає термін придатності вакцини AstraZeneca. Експерти зазначають, що темпи її використання потрібно збільшувати.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що введення посилених карантинних обмежень не буде потрібно, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації і зроблять щеплення проти COVID-19.