Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Україні немає жодного підтвердженого випадку смерті через COVID-вакцинацію, - Кузін

За словами головного санлікаря, всі завершені розслідування не показали зв'язку з вакцинацією

фото з відкритих джерел

Переважна більшість несприятливих подій після імунізації (НППІ) – це легкі випадки, а всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв'язку з вакцинацією проти коронавірусу. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна більшість – це несерйозні випадки. Летальних випадків впродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв'язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв'язку з вакцинацією не виявили", - заявив Кузін.

За його словами зараз в Україні функціонує доволі ефективна система фармакологічного нагляду за НППІ. Вона працює в електронному форматі й уся інформація акумулюється на рівні Державного експертного центру МОЗ.

Новини за темою: У МОЗ відреагували на смерть студента після вакцинації

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що вакцинація проти COVID-19 в 11 разів зменшує ризик смерті від штаму "Дельта". За словами міністра, вакцинація врятувала вже 6 тисяч життів українців.