В Україні нараховується близько 210 тисяч підроблених COVID-сертифікатів, - нардеп

У середу, 17 листопада, комітет Ради підтримав амністію для тих, хто купив підроблений COVID-сертифікат

Олександра Устінова Політична партія "Голос"

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні зафіксовано близько 210 тисяч підроблених сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Про це повідомила народний депутат від фракції "Голос", член комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова на своїй сторінці у Facebook.

"Близько 210 тисяч підробних сертифікатів зараз діє в Україні. Принаймні стільки офіційних повідомлень про них. Таку цифру озвучила сьогодні (у середу, - ред.) на правоохоронному комітеті представниця МОЗ", - написала Устінова.

Вона повідомила, що у середу, 17 листопада, комітет Ради підтримав амністію для таких "прозрівших" в урядовому законопроекті 6084.

Новини за темою: Фальшиві COVID-документи: Зеленський доручив посилити боротьбу з підробками у турфірмах

Закон, за словами нардепки, передбачає, що людина із підробленими документами про вакцинацію звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно заявила про цей факт органам.

Для цього їй потрібно прийти в райвідділ поліції та подати заяву про те, що вона використовує підроблений ковід-сертифікат і дати покази - де його взяла і в кого придбала.

Нагадаємо, під час другого читання Верховна Рада розгляне проект про посилення покарання за підробку COVID-документів.