В Україні на ділянках з камерами автофіксації кількість смертельних ДТП знизилася втричі, - поліція

На дорогах України зараз працюють 236 камер автоматичної фіксації, а до кінця 2023 року їх буде встановлено щонайменше 580

Система автофіксації ПДР Фото з відкритих джерел

Протягом 2021 року на дорогах України загинули майже 2,6 тис. осіб. Водночас на ділянках, обладнаних камерами автофіксації, кількість пригод із загиблими і травмованими впала втричі. Про це заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, передає "Укрінформ".

"У цьому році на шляхах нашої держави сталося 154 480 ДТП, з них 20 365 - з потерпілими або загиблими. У них загинули 2592 особи і 24 905 були травмовані", - навів цифри Білошицький.

Найпоширенішою причиною автопригод залишається порушення швидкісного режиму - понад 40% усіх ДТП з потерпілими і загиблими. Серед інших причин - порушення правил маневрування, правил проїзду перехресть та пішохідних переходів, а також недотримання безпечної дистанції.

За словами Білошицького, цьогоріч правоохоронці зафіксували 10-відсоткове зниження кількості смертей на дорогах України.

"Я сподіваюся, що таку статистику ми зможемо втримати і до кінця року", - зауважив він.

Новини за темою: Із 8 жовтня в низці міст запрацюють 20 камер автофіксації порушень ПДР: Список

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції уточнив, що у тих місцях, де понад рік тому були встановлені комплекси автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, кількість ДТП із загиблими і травмованими зменшилась утричі.

"Ми проаналізували статистику за рік роботи камер, які були запущені першими, і саме у цих місцях ми маємо зниження ДТП з потерпілими і загиблими майже у три рази. Тобто, якщо у попередні роки на цих місцях у сукупності траплялося у середньому 123 ДТП з потерпілими й загиблими, то наразі їх трапляється 44", - розповів Білошицький.

Він нагадав, що на дорогах України зараз працюють 236 камер автоматичної фіксації, а до кінця 2023 року їх буде встановлено щонайменше 580. 

Нагадаємо, із 5 листопада на автомобільних дорогах Одеси, Херсону, Хмельницького, а також Запорізької області запрацювали прилади фіксації правопорушень, які контролюватимуть дотримання вимог ПДР в автоматичному режимі.