В Україні можлива ще одна хвиля COVID-19, після цього пандемія відступить, - лікар Жиравецький

Статистика коронавірусу не така загрозлива, як кілька місяців тому Фото з відкритих джерел

Нова хвиля може тривати кілька місяців

Чергова хвиля поширення COVID-19 можлива в Україні. Таку думку висловив головний лікар медичного центру у Львові Тарас Жиравецький, повідомляє "Гордон".

"Нас може очікувати ще одна хвиля, яка, сподіваємося, буде меншою за останню – коли було 5 тис. госпіталізацій на день. Хоча, як показав досвід, нова хвиля може тривати кілька місяців. Але думаю, що це буде остання хвиля, адже перехворіє ще частина населення і паралельно буде йти вакцинація. І тоді вже пандемія відступить", - сказав Жиравецький.

За його словами, в останні кілька місяців майже не фіксуються повторні інфікування коронавірусом. Крім того, в Україні з'явився досвід розгортання великої кількості лікарняних ліжок, однак до свого здоров'я українцям слід ставитися відповідально.

"Люди, які не хворіли, коли їм зараз сказали про зелену зону, психологічно будуть думати, що коронавірус повністю зник, але це поки не відповідає дійсності. Ми боремося за кожне життя. Людина повинна розуміти: якщо вона не хворіла, в зоні ризику, то немає сенсу ризикувати. І намагатися поки хоча б уникати масових заходів, тому що це найчастіша причина зараження", - резюмував Жиравецький.

Нагадаємо, за минулу добу, 9 червня, в Україні лабораторно підтвердили 1 385 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Також напередодні 6 513 осіб одужали. При цьому за добу було зафіксовано 97 летальних випадків, які були викликані ускладненнями COVID-19.