В Україні майже всі держпослуги переведуть в електронний формат, - Арахамія

Протягом наступного року практично на 95% контакти людини з державою відбуватимуться за допомогою електронних послуг

COVID-сертифікат про одужання буде доступний у "Дія" Фото з відкритих джерел

Влада планує у 2022 році значно збільшити кількість наданих державних послуг за допомогою сервісу "Дія". Про це у заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі одного з телеканалів, передає "Кореспондент.нет".
 
"Протягом наступного року практично на 95% контакти людини з державою відбуватимуться за допомогою електронних послуг. Не тому, що це модно, а тому, що це перший крок на шляху боротьби з корупцією на низькому та на середньому рівні", - сказав Арахамія.
 
На його думку, це допоможе значно зменшити корупційні ризики.
 
 
Зазначимо, що портал "Дія" – це єдиний сайт державних послуг. На порталі вже можна одержати онлайн майже 70 державних послуг. Кількість користувачів порталу – близько 10 млн.
 
Серед документів, доступних через мобільний додаток "Дія": ID-картка та закордонний паспорт, студентський квиток, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, страховий поліс транспортного засобу, податковий номер (РНОКНП), свідоцтво про народження та довідка переселенця (ВПО), а також міжнародний, жовтий та зелений внутрішні COVID-сертифікати.
 
Нагадаємо, нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що з 1 грудня 2021 року кожен регіон буде поступово переходити на зміну місця реєстрації онлайн. За словами міністра, послуга займатиме всього 5-10 хвилин.