В Україні кількість смертей від COVID-19 може досягти 100 тисяч до кінця року, - НАН

Станом на 15 листопада вже 57 тисяч осіб померли в Україні через COVID-19 за офіційною статистикою

Фото з відкритих джерел

Вже до кінця року число померлих від коронавірусу в Україні може досягти 100 000. Це найреалістичніший сценарій. Про це повідомив голова робочої групи НАН України з математичного моделювання проблем, пов'язаних з пандемією COVID-19 Ігор Бровченко, передає "РБК-Україна".

"У 2021 році вже 57 тисяч осіб померли через COVID-19 станом на 15 листопада за офіційною статистикою. І це ще не кінець. До кінця року, швидше за все, буде ще 15-20 тисяч нових офіційно підтверджених смертей. Тобто до кінця року загальна кількість жертв з початку епідемії COVID-19, за офіційними даними, може досягти 90-100 тисяч смертей. Це найреалістичніший сценарій", - сказав Бровченко.

Новини за темою: В Україні смертність населення перевищує минулорічний рівень на понад 14%, - Держстат

Він зазначив, що швидке зростання захворюваності почалося в серпні і тривало два з половиною місяці - до кінця жовтня. І очікується, що до січня 2022 року спостерігатиметься спад до показників серпня-вересня.

Що стосується смертності, то в 2020 році від COVID-19 в Україні офіційно померли майже 20 тисяч осіб. Але якщо брати оцінки по надмірній смертності, то в 2020 році було близько 50 тисяч жертв коронавірусу.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що смертність від COVID-19 може зростати навіть після стабілізації ситуації з новими випадками заражень.