В Україні хочуть спростити процедуру вакцинації, - МОЗ

Фото з відкритих джерел

Проводити вакцинацію хочуть дозволити медпрацівникам, які мають освітню ступінь професійного молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство"

МОЗ запропонувало спростити доступ до вакцинації, дозволивши медсестрам і медбратам робити щеплення без залучення лікаря. Про це повідомляє прес-центр відомства в середу, 13 жовтня, передає "Кореспондент.нет".

Уже підготовлені поправки до наказу МОЗ, що регламентує процедуру вакцинації. Зараз зміни перебувають на стадії громадського обговорення. Проводити вакцинацію хочуть дозволити медпрацівникам, які мають освітню ступінь професійного молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство".

"До проведення щеплень в Україні будуть допущені медсестри і медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації та техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

Водночас за людиною залишається право вибору - погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи ні. Також визначено перелік станів і ситуацій, за яких висновок лікаря про вакцинацію є обов'язковим.

Новини за темою: На Рівненщині почалася масова вакцинація дітей від поліомієліту

Нагадаємо, у МОЗ розповіли про протипоказання до щеплення від COVID-19.