В Україні хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію людям із хронічними хворобами

Бустерну вакцинацію пропонуватимуть зробити після 6-8 місяців з моменту завершення повного курсу щеплення

Фото з відкритих джерел

На наступному тижні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) розгляне питання щодо запровадження бустерної вакцинації на території України. У першу чергу додаткову дозу пропонуватимуть людям з хронічними хворобами. Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на слова головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

За словами державного санлікаря, бустерну вакцинацію пропонуватимуть зробити після 6-8 місяців з моменту завершення повного курсу щеплення.

"Скоріш за все, що на наступному тижні нам вдасться ухвалити таке рішення та рекомендувати використання бустерної дози. Бустерна доза, якщо і буде рекомендована, то після 6-8 місяців після проведення першої вакцинації. Сподіваємося, що НТГЕІ прийме таке рішення", - відзначив Кузін.

Новини за темою: Регулятор ЄС рекомендує бустерні дози Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом

Зокрема, Кузін зауважив, що на початку бустерну вакцинацію пропонуватимуть особам, які страждають від хронічних захворювань.

"Коли це питання розглядалося, то говорили, що мова йде про імунокомпрометованих людей (тобто про тих, хто має хронічні хвороби, - ред.). Тому зараз дійсно вивчають ті інструкції, які діють в інших країнах, та розробляються вітчизняні. Сподіваємося, що найближчим часом зможемо запровадити таку практику відповідно до рекомендацій", - додав Кузін.

Нагадаємо, МОЗ запропонувало спростити доступ до вакцинації, дозволивши медсестрам і медбратам робити щеплення без залучення лікаря.