В Україні йде розробка одразу трьох вакцин проти COVID-19: Що відомо

Pixabay

Державне фінансування проекту можливе тільки після наукового обговорення та наявності потужного фармзаводу

Одразу три вакцини від коронавірусу розробляють в Україні  - державні інститути в Києві та Львові, а також приватна компанія. Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє "Сегодня".

Для першого препарату білок COVID-19 вирощується в штучних умовах на дріжджах. Потім він проходить очищення в біореакторі. Розробкою вакцини займається Інститут біології клітини у Львові під керівництвом академіка Андрія Сибірного.

Для другого препарату дослідження проводяться відразу у двох напрямках: за схожою технологією штучного вирощування ослабленого білка COVID-19 і мРНК-вакцина (подібна до "Модерни"). Дослідження проводить Інститут біохімії імені Палладіна в Києві під керівництвом академіка Сергія Комісаренка.

Розробкою третьої вакцини займається приватна компанія ПрАТ "Діапроф Мед" з американським корінням. Одним з провідних учених компанії є епідеміолог Михайло Фаворов. Розробник запевняє, що вже домігся нейтралізації вірусу на рівні клітини.

Як зазначає Віктор Ляшко, державне фінансування даного проекту можливе, але тільки після наукового обговорення та наявності фармзаводу, на потужностях якого може випускатися препарат.

Нагадаємо, Світовий банк затвердив проект допомоги Україні на суму 90 млн доларів. Гроші передбачені на закупівлю вакцин від коронавірусу і на логістику зберігання.