В Україні 96,5% померлих від коронавірусу протягом трьох місяців були невакциновані, - МОЗ

94,3% госпіталізованих з діагнозом COVID-19 за цей період не пройшли повний курс вакцинації

Від загальної кількості госпіталізованих з коронавірусом приблизно 4-6% людей щодня отримують щеплення Фото з відкритих джерел

В Україні з 1 серпня по 31 жовтня 2021 року 96,5% померлих від ускладнень COVID-19 були не щеплені двома дозами вакцини. 94,3% госпіталізованих з діагнозом COVID-19 за цей період не пройшли повний курс вакцинації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"За попередніми даними електронної системи охорони здоров’я, в Україні за період із 1 серпня по 31 жовтня 2021 року 94,3% госпіталізованих хворих, яким діагностували коронавірусну хворобу, не пройшли повний курс вакцинації. 96,5% померлих від ускладнень COVID-19 за цей період не отримали двох доз антиковідної вакцини", - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, вакциновані мають у 9 разів менший ризик померти внаслідок COVID-19 ніж ті, хто не робив щеплень.

Новини за темою: На Донеччині від ускладнень COVID-19 померла 16-річна дівчина

При цьому людей, які завершили курс вакцинації, госпіталізують із COVID-19 у 5 разів рідше ніж тих, хто не отримав жодної дози або зробив лише одне щеплення.

У МОЗ зазначають, що особливо важливо щепитися людям старшого віку, людям із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, аутоімунні, онкологічні захворювання, адже вони мають вищий ризик важко захворіти на COVID-19, отримати ускладнення та померти від цієї хвороби. 

У Міністерстві додали, що в Україні зараз можна щепитися однією з чотирьох вакцин: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Наразі доступні 11,3 млн доз цих вакцин.

Нагадаємо, за минулу добу, 15 листопада, в Україні зробили 268 088 щеплень від коронавірусу.