В ОРДЛО порушують права 60 тисяч випускників. Офіс генпрокурора відкрив справу

Випускники з ОРДО не можуть вільно потрапити в Україну Фото з відкритих джерел

Справу відкрили за статтею "порушення законів та звичаїв війни"

Невизнана влада самопроголошеної "ДНР" блокує виїзд десятків тисяч випускників на підконтрольну Україні територію. За фактом порушення права на освіту українська прокуратура відрила кримінальну справу. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора. 

Зазначається, що наразі діти від 14 років, які не встигли отримати паспорт громадянина України, можуть перетинати пункт пропуску за умови оформлення документів зразка РФ або так званих паспортів псевдореспубліки.

"Таким чином, незаконні збройні формування країни-окупанта обмежують права дітей на освіту, оскільки наразі для випускників 9 та 11 класів з тимчасово окупованих територій розпочата вступна кампанія до вищих навчальних закладів України", - зазначили у прокуратурі. 

Новини за темою: Більшість абітурієнтів із ОРДЛО складатимуть ЗНО на додатковій сесії

Заступник голови Офісу генпрокурора Гюндуз Мамедов Twitter додав, що в ОРДО порушують права 60 000 випускників 9 та 11 класів.

Такі дії порушують статтю 50 IV Женевської конвенції 1949 року про захисту цивільного населення під час війни.

У зв'язку з цим українські прокурори розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Нагадаємо, Україна продовжила терміни прийому документів від абітурієнтів з окупованих територій Донбасу на підготовчі курси для вступу до вишів до кінця червня.