В окупованому Криму розкопали колекцію прикрас ІІІ століття

Також дослідники знайшли нові екземпляри мечів аланских воїнів

У тимчасово окупованому Криму на розкопках у могильнику Опушки знайшли колекцію прикрас III століття н.е., виконану в сердоліковому стилі. Про це повідомила прес-служба незаконного "Кримського федерального університету".

Зазначається, що дослідники виявили в похованні предків середньовічних аланів одну пару сережок, три браслети та дві нагрудні прикраси. Такі ювелірні предмети могли належати лише високопоставленим особам.

Прикраси знайшли не лише поруч із останками жінок, а й дітей. За словами археологів, це може свідчити, що високе соціальне становище в аланських племенах передавалося у спадок.

Крім того, дослідники знайшли нові екземпляри мечів аланских воїнів із вирізами у п'яти клинка, що відносяться до IV століття. На відміну від більшості зброї, яку зазвичай клали на поясі похованих, ці мечі були розташовані на головах і плечах похованих воїнів.

Відомо, що могильник Опушки став місцем поховань одразу п'яти стародавніх культур: пізньоскіфської, середньосарматської, пізньосарматської, німецької та аланської.

Новини за темою: На Чернігівщині археологи знайшли дерев’яне мощення вулиці XVIII століття та старовинну бруківку

Нагадаємо, нещодавно в місті Городок Хмельницької області археологи під час розкопок виявили скіфське поселення. Також було знайдено залишки зруйнованого кам'яного замку та унікальні кахлі.