В Офісі президента зажадали усунення глави "Укрексімбанку"

Фото з відкритих джерел

В ОП зазначають, що "обов'язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами та поважати їхнє право ставити будь-які запитання, що мають суспільну важливість"

В Офісі президента засудили поведінку директора "Укрексімбанку" в ході конфлікту з журналістами. Там заявили, що його потрібно щонайменше усунути на час розслідування, а як максимум - звільнити. Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, повідомляє в середу, 6 жовтня, прес-служба ОП.

"Ситуація навколо "Укрексімбанку" може сприйматися лише негативно. Безумовно, модель поведінки, яку суспільство побачило від представників банку, є неприпустимою. Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов'язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами та поважати їхнє право ставити будь-які запитання, що мають суспільну важливість. Не має значення, про якого рівня структуру йдеться та чи працює ця структура в державному чи в приватному секторі. Правила поваги до журналістської роботи та формати надання доступу до суспільно важливої інформації давно напрацьовані, і не може бути причини, щоб їх не дотримуватися", – сказав Михайло Подоляк.

Станом на цей час Національна поліція та Наглядова рада "Укрексімбанку" зробили відповідні заяви. Нацполіція у межах розпочатого кримінального провадження аналізує всі обставини того, що сталося. Наглядова рада заявила про проведення перевірки в межах правил, затверджених для державного банку. Також на рівні Наглядової ради та згідно з процедурами в банку може відбуватися й модерування подальшого розвитку цієї ситуації для фінустанови.

"Щонайменше видається логічним рішення про відсторонення від займаної посади голови правління банку, щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки. Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачені, і вони мають спрацювати", - зазначили в ОП.

Нагадаємо, йдеться про інцидент з журналістами програми "Схеми", які напередодні заявили про скоєння нападу на них у державному "Укрексімбанку". За їхніми словами, глава банку Євген Мецгер, коли йому не сподобалося одне з питань, викликав охорону і наказав відібрати у журналістів камери. Столична поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Новини за темою: Голова правління "Укрексімбанку" Мецгер написав заяву про тимчасове складання повноважень

Нагадаємо, глава Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв піти до суду, якщо у нього спробують забрати депутатський мандат.