Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Одеській області на Дунаї руйнується дамба, - Держгідрографія

Держгідрографія

Є велика ймовірність часткового руйнування дамби з тяжкими наслідками

В Одеській області на лівому березі річки Дунай руйнується дамба, під спорудою виявлено метрові порожнечі. Про це повідомила прес-служба державної установи "Держгідрографія", передає "Уніан".

Зазначається, що обстеження спецобладнанням - багатопроменевим ехолотом - провели після того, як фахівці побачили сповзання в річку частини бетонного берегоукріплення протяжністю 15-20 метрів в районі позначки 97,15 км лівого берега Кілійського гирла Дунаю.

Ймовірною причиною обвалення є часткове вимивання ґрунту з-під основи дамби в результаті тривалого впливу течії.

"У цих місцях природні глибини під самим берегом становлять 7-20 метрів, а корінний берег переважно практично вертикальний до глибини 5-6 метрів і постійно перебуває під впливом сильної течії", - йдеться в повідомленні.

Фахівці встановили, що нижню частину бетонної опалубки дамби розташовано в "підвішеному" стані. Тому стійкість споруди до розмиття значно зменшилася, і навесні, під час паводкових явищ, велика ймовірність часткового руйнування дамби з тяжкими наслідками.

Зокрема, берегоукріплення може впасти під власною вагою, потягнувши за собою частину земляного насипу.

Новини за темою: Негода в Нідерландах: На півдні країни прорвало дамбу, людей масово евакуюють

Нагадаємо, в мережі з’явилось відео, як руйнується міст Патона у Києві. Пізніше в КМДА повідомили, що після декількох перевірок на мосту Патона не було виявлено нових руйнувань.