В Очакові сталося зіткнення мітингувальників з поліцією через використання забороненої символіки

Заборонена символіка в Україні Facebook-сторінка МВС України

Загалом поліцейські отримали чотири повідомлення щодо використання забороненої символіки

У місті Очаків Миколаївської області відкрито два кримінальні провадження у зв'язку з порушеннями під час проведення заходів із відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це повідомляє Національна поліція України.

"Вранці в м. Очаків під час урочистої ходи з покладанням квітів біля Пам'ятника Невідомому Солдату в одного з учасників було виявлено червоний прапор із зображенням забороненої законом символіки. Вимогу поліцейських прибрати прапор громадянин проігнорував, через що між присутніми учасниками ходи і поліцейськими сталася сутичка. Правоохоронці конфлікт припинили", - йдеться в повідомленні.

За цим фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного і нацистського тоталітарних режимів) та ч. 2 ст. 342 (опір представнику влади) Кримінального кодексу України.

Повідомляється, що загалом поліцейські отримали 9 травня чотири повідомлення, що стосуються використання забороненої символіки. За всіма фактами тривають перевірки.

Нагадаємо, в Одесі під час заходу з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася низка сутичок і провокацій.